Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
142 posty 149 komentarzy

monitorpolskisłowian

monitorpolskisłowian - Forum informacyjne http://monitorpolskislowian.iq24.pl ZRÓB COŚ DOBREGO DLA ZWIERZĄT! kotyumagdy.wordpress.com

Podatek od rowerów? Nowe pomysły Michała Boni.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W świetle ostatnich orzeczeń Urzędu Skarbowego unikanie wydatków jest równoważne ze wzrostem dochodów realnych i jako takie powinno być opodatkowane.

Michał Boni, minister cyfryzacji, nie ustaje w wychodzeniu z coraz to nowymi pomysłami, dość znacznie wykraczającymi poza obszar jego kompetencji, jak choćby osławione ściganie “mowy nienawiści” na Internecie. Przed kilkoma dniami dostrzegł, iż jak na razie rowerzystów ominęła fala jego kreatywności legislacyjnej, więc postanowił nadrobić zaniedbania – admin.

Posiadacze rowerów czynią niebagatelne oszczędności na zakupach paliwa, ubezpieczeniach, podatkach i innych wydatkach związanych z użytkowaniem samochodu.

- Oznacza to po prostu uszczuplenie wpływów do skarbu państwa – mówi “Superexpressowi” min. Boni. – Państwo musi jednak posiadać środki niezbędne na kontynuowanie aktywnej polityki spełniania wymogów Unii Europejskiej, na pensje dla urzędników administracji państwowej, na sojusznicze zobowiązania w NATO, na upamiętnianie i propagowanie historii Holocaustu i wiele innych. Musimy zatem zastanowić się nad legalnymi możliwościami zrekompensowania strat.

W świetle ostatnich orzeczeń Urzędu Skarbowego unikanie wydatków jest równoważne ze wzrostem dochodów realnych i jako takie powinno być opodatkowane. Propozycja min. Boni polega więc na nałożeniu na rowerzystów podatku od efektywnego zwiększenia dochodów.

- Nie wiem, czy jest dla Pani jasne, iż nawet zbieranie w lesie grzybów lub jagód albo zrywanie przydrożnych gruszek czy przysłowiowych już mirabelek, podlega formalnie opodatkowaniu? – mówi min. Boni naszej dziennikarce. – Czy można sobie więc wyobrazić, że zwiększenie realnych środków pieniężnych rodziny o kwotę rzędu, powiedzmy, 1000 złotych miesięcznie, może pozostać niezauważone przez państwo? Polityka państwa solidarnego oznacza, iż wszyscy, dla dobra wspólnego, poświęcają jakąś część swej wolności osobistej i ekonomicznej.

Dokładnym obliczaniem dochodów spowodowanych rezygnacją z posiadania samochodu zajmą się urzędnicy skarbowi, ale już teraz można powiedzieć, iż w przypadku przeciętnej trzyosobowej rodziny wyniosą one ok. 15 tys zł rocznie.
 

Czy od takiego roweru będzie podwójny podatek?Propozycja Michała Boni najprawdopodobniej przeszła by bez echa i została cichaczem przyjęta przez Sejm, gdyby nie przypadkowe podsłuchanie rozmowy dwu posłów PO przez posła SLD, Roberta Biedronia, który jest zapalonym rowerzystą.

Za “Superexpress” 31.03.2013
info- marucha.wordpress.com

KOMENTARZE

 • W ramach protestu od 20 grudnia nie kupiłem ani litra benzyny!
  Ponieważ za benzynę ostatnimi laty płaciłem kartą,łatwo mię namierzyć i obciążyć należnym utraconym vatem i akcyzą,że o innych podatkach nie wspomnę!!
 • @fan-wolności 14:27:50
  co to za rower za 400 zł?ja to mam rower,nazywa się wigry 3!!
 • @ppor Dub 15:44:03
  Ja mam rower Wigry 3 i nawet nim jeżdżę do lasu na grzyby jesienią. Rower sprawdza się znakomicie.
 • Holandia
  w Holandii kraju rowerów , rower elektryczny wyciągający 20 na godzinę musi mieć rejestracje, i wiadomo o co chodzi jak nie wiadomo, o podatek złodziejski,powinna być dopłata za ochronę środowiska dla takiego rowerzysty np w postaci dotacji na panel słoneczny który w dzień ładuje drugi akumulator ,ale po co lepiej okraść podatkiem bo nie chce mieć samochodu.Niedługo za twardą podeszwę w bucie będzie chodnikowy podatek:-)A kto ma dynamo w rowerze i nie kupuje baterii tez może mieć podatek od żarówki led bo jedna starczy na żywotność roweru i znowu nie zarobią na nas:-)
 • Ten pomysł Boni może wprowadzić w życie !
  Tym gnidom do utrzymania władzy potrzebny każdy pieniądz ! Nie cofną się przed niczym.
 • @
  Szczaw z nasypu tez proszę uwzględnić.
 • pedałów
  nie rowerow podatek od ilosci pedalow w miescie,
  potencjalna ilosc pedalow stwarza zagrozenie spadku podatku od niwykorzystywania czasu pracy zgodnie z jego przeznaczeniem.
 • @monitorpolskisłowian 17:54:09
  A co z sexem?
  Przecież znane są ceny tych usług. Jeśli więc ktoś nie korzysta, a tylko w domu, to dochód mu rośnie bez opodatkowania. Mało - ma jeszcze ulgę rodzinną.

  Toż to woła o pomstę do nieba i urzędu skarbowego, i czeka na szybkie uregulowanie cyfryzacyjne. Boni doniesie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:35:46
  chipy wszczepione do c....y załatwią i tę sprawę!
 • A kiedy będzie podatek od chodzenia na pieszo?
  Jak widać absurdy tuskomanii nie znają granic. Nawet Lenin i Stalin na to nie wpadli, ale ten wypierdek niemiecki dobiera się coraz zuchwalej do kieszeni Polaków.
 • Prima a prilis?
  Nie koniecznie! Nie takie absurdy zostały wprowadzone. Kiedy już nie będzie można nas wydoić z kasy, ani zabrać więcej niż mogą komornicy, kiedy już nie będzie miejsca w więzieniach, przyjdzie kolei na przymusowe oddawanie naszych narządów. Nerkę, płuco, szpik kostny, itd.. Szkoda, że w efekcie podgrzewanej żaby nie możemy zrobić jak Rumuni z Nicolae Ceau escu. Dajemy się powoli ugotować i zeżreć.
 • Mam nadzieję że to tylko prowokacja...
  Jeśli nie to chętnie przeniesie się zwyczaje z XVII-XVIII w. Szubienice i dawaj... Co za absurd... Wiem że w Polsce już jest syf przez patałachów "rządzących" tym krajem... Ale bez przesady... ;/ O pracę ciężko... A gdy się ją ma to żeby zapłacić za mieszkanie i przeżyć to trzeba po 2 etaty nawalać... Powiedzcie Niemcom albo Brytolom niech pracują za ok 200-300 euro miesięcznie... ;/ PARANOJA!1 A jeszcze podatek od rowerów?? Brakuje rządowi kasy to niech zrezygnują z diet poselskich i przywilejów... Gówno robią jeszcze premie sobie wypłacają... ;/ Ale biednego Kowalskiego jeszcze po łbie... A przykręcimy mu jeszcze śrubę... Pogięło równo i tego całego Boni i cały rzad... Powinniśmy wywalić cały rząd i dać młodych ludzi z pomysłem i wiedzą posadzić... Rząd reprezentacyjny jak w Szwecji powinien być... A nie pozwalać na dostęp do koszenia kokosów na przekrętach... Pełna odpowiedzialność!! Ja pierdziuuu! Do czego dochodzi??
 • Kurwy i złodzieje
  Bo jak inaczej mam ocenić kogoś kto mówi: - Czy można sobie więc wyobrazić, że zwiększenie realnych środków pieniężnych rodziny o kwotę rzędu, powiedzmy, 1000 złotych miesięcznie, może pozostać niezauważone przez państwo?
  Korwin-Mikke by pewnie dodał, ze nawet za Hitlera okupant tak nie skubał ludzi...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY